top of page

Graphic Designs

Public·4 members

Kukësi Skënderbeu 2022 28 nëntor 2023 Falas


23 jan 2022 — Superliga: Kukesi - Skenderbeu Korca. Find the Kukesi v Skenderbeu Korca head-to-head record, latest results, odds comparison and Superliga ...


[72] Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Skenderbeu është një nga klubet më të suksesshme në historinë e futbollit shqiptar. Ata kanë fituar 15 trofe zyrtar, përfshirë 8 kampionate;[73] vetëm Tirana (26), Dinamo (18), Partizani (16) dhe Vllaznia (9) kanë fituar më shumë kampionate se korçarët. [74] Klubi ka fituar gjithashtu tre tituj të Kategorisë së Parë, një kupë dhe tre superkupa. Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Skuadra aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Redaktuar më 22 shkurt 2022[75] Nr. Kombësia Poz. Lojtari 4 Mb Leonat Vitija 5 Mf Jean Victor 7 Sm Elvi Berisha 8 Agnaldo 9 Belajdi Pusi 10 Uerdi Mara 12 Georgios Antoniadis 14 Jurgen Vrapi 15 Leard Sadriu (në huazim nga Shkëndija) 16 Melos Bajrami 17 Rei Pecani 18 Ardit Nikaj 19 Erlis Frashëri 20 Randy Dwumfour 21 Kosta Vangjeli 23 Ramin Alii 27 Krisi Kaso 28 Jorgo Meksi (zëv-kapiten) 47 Pt Kostandino Dramolli 72 Shkëlzen Ruçi Lojtarë të tjerë nën kontratë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Mërgim Shala Donald Bogdani Georgios Tampas Struktura organizative[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Presidentët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Presidenti aktual i klubit është Ardian Takaj, i cili mori detyrën në vitin 2013, duke zëvëndësuar Agim Zeqon. Bordi drejtues[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Pozicioni Stafi Presidenti Ardian Takaj Bordi drejtues Arlind Boshku Niko Pëlleshi Petrika Konomi Agim Zeqo Spiro Bardhi Drejtori sportiv Haris Fakic Drejtori teknik Ilirjan Përmeti Menaxheri Roland Shkelqimi Trajnerët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Trajneri aktual i ekipit është Migen Memelli, i cili u emërua në këtë post në qershor 2022. Kukësi vs KF Skenderbeu Korce en direct score,prédiction() Où regarder Kukësi vs KF Skenderbeu Korce en ligne ?AiScore provides Kukësi vs KF Skenderbeu Korce(2022/01/23) en direct score,h2h,prédiction,rencontre ... FK Kukesi vs Skenderbeu predictions and stats 21 maj 2022 — FK Kukesi vs Skenderbeu football predictions and statistics for this match of Albania Super League on 21/05/2022. FK Kukësi - KF Skënderbeu, 23.01.2022 - Abissnet Superiore 23 jan 2022 — Das ist der Spielbericht zur Begegnung FK Kukësi gegen KF Skënderbeu am 23.01.2022 im Wettbewerb Abissnet Superiore. 33 Home Goals per Game 1. 29 Away Goals per Game 1. 04 Home Team Scored in Away Team Scored in 64% Both Teams to Score 48% Over 1. 5 71% Over 2. 5 Over 3. 5 Kukesi next 6 games 2022-01-30 2022-02-06 2022-02-13 2022-02-20 2022-02-26 2022-03-02 Skenderbeu Korce next 6 games 2022-01-27 2022-01-31 2022-02-05 2022-02-09 2022-02-14 2022-02-19 Coefficients and Probabilities Standard 1X2 Coefficient Probability 1 @ 1. [1] Klubi Skënderbeu u themelua zyrtarisht në vitin 1925 kur shumë djemë të rinjë luanin futboll në fushat lokale të qytetit. [1] Në Korçë, futbolli nisi të bëhej gjithnjë e më tepër popullor dhe pothuajse çdo fushë përdorej nga sportdashësit e zonës për të luajtur. Kjo solli që shumë lagje e rrethina të Korçës të formonin skuadrat e tyre të vogla. Në vitin 1926 u formua shoqëria Zhgaba e po kështu një vit më pas u formuan edhe skuadra të voga lokale si Leka i Madh, Pirro, Brekverdhit, Zjarri, Tigri dhe Diamanti. Skënderbeu dhe Kukësi ndalin njëri-tjetrin, një pikë vlen Ndeshja e fundit e javës 26 e Superligës e zhvilluar në Korçës mes Skënderbeut dhe Kukësit përfundoi një barazim 1-1. 2022/03/skenderbeu-gol.mp4?_=2. 00:00. Qirinxhiu 1961 M. Prodani 1966 Ilia Shuke 1975 Aleko Pilika 1982 1975–76 Divizioni i Parë Kosta Koça 1984 1989 1990 Gjergj Ballço 2004 2005 2004–05 Kategoria e Parë Jani Kaçi 2006 2008 2006–07 Kategoria e Parë Gerd Haxhiu 24 korrik 2009 9 janar 2010 Andrea Marko 1 shkurt 2010 Mirel Josa 8 shkurt 2010 7 qershor 2010 Shkëlqim Muça 8 qershor 2010 17 shkurt 2011 Shpëtim Duro 9 tetor 2011 2010–11 Superliga Stanislav Levy 10 tetor 2011 31 korrik 2012 2011–12 Superliga 2012–13 Superliga, 2013–14 Superliga, Superkupa 2013, Superkupa 2014 [Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Sponsori zyrtar i fanellës – Ama Coffee Sponsori zyrtar i transmetimit – SuperSport Albania Sponsori zyrtar i prodhimit të fanellave – Legea Red Bull Albania Birra Korça Plus Communication Qëndra Tregtare Univers Ama Coffee Tropikal Resort Durrës Birra Moretti Almeco Radio Abc-Korçë Bashkia Korçë Baste Live Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] ^ a b c "Historia e formimit të klubit të futbollit "Skënderbeu" të Korçës". Skënderbeu Korçë - Kukësi (Kategoria Superiore 2021/2022) 20 mar 2022 — Rencontre du Journée 26 en Kategoria Superiore 2021/2022 entre Skënderbeu Korçë et Kukësi. Që nga themelimi në vitin e largët 1909, Skënderbeu ka pasur 30 trajnerë të ndryshëm. Jani Kaçi është trajneri më jetëgjatë i klubit, duke e drejtuar për plot 12 vite në katër periudha të ndryshme. [77] Korçarët kanë pasur vetëm dy trajnerë të huaj në histori (me përjashtim të Qemal Omarit që ishte me origjinë shqiptare): çekun Stanislav Levý dhe italianin Andrea Agostinelli. [78] Stafi teknik[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Trajneri Migen Memelli Ndihmës-trajneri Gentian Lici Trajneri i portierëve Ilir Bozhiqi Trajneri atletik Fizioterapisti Dionis Prisoj Doktori Gezim Qyli Nga Deri Tituj Madhor Qemal Omari 1932 1938 1 Kampionati i vitit 1933 Tato Bimbli 1945 1950 0 Spiro Koçe 1957 S. KF SKËNDERBEU 📌 JAVA 35 🖥 SUPERSPORT 🗓 20 maj 2022 — 208 likes, 1 comments - fkkukesialbania on May 20, 2022: " N E X T M A T C H ⚽️ FK KUKËSI - KF SKËNDERBEU JAVA 35 SUPERSPORT . Skenderbeu Korca, 23.01.2022 - H2H stats, results, odds 23 jan 2022 — Superliga: Kukesi - Skenderbeu Korca. Find the Kukesi v Skenderbeu Korca head-to-head record, latest results, odds comparison and Superliga ... Kukësi në krizë totale, e mposht 1-0 Skënderbeu - Sport Vendimtar për skuadrën e Migen Memellit ishte një aksion mjaft i bukur në 76' nga Mensah që dribloi 3 kundërshtarë dhe shënoi një gol të rëndë për ekipin korçar ... Erzeni Tirana shiko live 27 nëntor 2023 ... Kukësi transmetim i drejtpërdrejtë 2022 13 shtator 2023 Kukësi Bylis Ballsh drejtpërdrejt 10 2023. Skënderbeu Teuta Durrës transmetim i drejtpërdrejtë 11 10 ... Kukesi - Skenderbeu Korce, Superliga, Albania, Jan 23, 2022Sunday, 23. 01. 202215:45 1 - 0 (0 - 0, 1 - 0) Info City Home: Kukes Away: Korce Distance: 164. 9 km Stadium Stadium: Zeqir Ymeri Capacity: 5 200 Pictures: Google maps Start Time Hour: 15:45 (16:45 local time) Coefficients 1 X 2 T/O 1X X2 1. 47 3. 70 7. 20 1. 07 2. 50 51% 25% 24% 67% 33% +1. 5 -1. 5 +2. 5 -2. 5 +3. [1] Megjithatë Skënderbeu mundi të përfaqësojë qytetin dhe t'ia u dalë mbanë vështirësive, qoftë edhe politike. [2] 1930–1944: Titulli i parë kampion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Skënderbeu ishte një nga ekipet që mori pjesë në edicionin e parë zyrtar të kampionatit shqiptar në vitin 1930. [3] Ata ishin ekipi i vetëm që përfaqësonin Korçën, duke bërë që ata të kishin mbështetje të madhe nga banorët e qytetit, një mbështjete e ngjashme siç kishin klubet e tjera si Tirana dhe Vllaznia. Gjatë kampionatit të vitit 1930, Skënderbeu u rendit e dyta mbrapa Tiranës pasi nuk pranoi të luante në dy ndeshjet finale ndaj ekipit kryeqytetas. [3] Tre vite më pas, në edicionin e vitit 1933, Skënderbeu u shpall kampion i Shqipërisë për herë të parë, duke fituar titullin me dy pikë më shumë se Vllaznia. [4] Lojtarët që i dhanë Skënderbeut titullin e parë kampion ishin: Klani Marjani, Kristaq Bimbli, Andrea Çani, Andon Miti, Lefter Petra, Fori Stasa, Nexhat Dishnica, Tomor Ypi, Thoma Vangjeli, Servet Teufik Agaj, Enver Kulla, Vasil Trebicka, Stavri Kondili, Aristotel Samsuri, kurse Qemal Omari ishte trajneri. Kukësi kërkon kthesën ndaj Skënderbeut, të gatshëm për schedule09:25 - 23 Janar, 2022. schedule 09:25 - 23 Janar, 2022. link. Kukësi-Skënderbeu është sfida e ditës së sotme e javës së 17-të të Abissnet Superiores. ^ Ylli Aga (29 dhjetor 2012). "Skënderbeu, si Tirana e donatorëve". Panorama Sport. Marrë më 19 gusht 2022. ^ "Albania 2006/07" [Shqipëria 2006/07] (në anglisht). RSSSF. Marrë më 19 gusht 2022. ^ "Albania 2007/08" [Shqipëria 2007/08] (në anglisht). Marrë më 19 gusht 2022. ^ "Agim Zeqo si Obama Yes we can. Presidenti i Skenderbeut synon te sjelle pas 78 vjetesh titullin kampion ne Korce Publikoje ne rrjetet sociale". Arkivuar nga origjinali më 23 qershor 2023. Marrë më 30 korrik 2022. ^ a b ""Shpëtimtarët" e rinj të Skënderbeut". Parent teacher association 09. [[shikoni drejtpërdrejt@]<<<<] Kukësi Erzeni 2022 25 maj 202 [Transmetim i drejtpërdrejtë] Erzeni Egnatia drejtpërdrejt l KF Tirana - Teuta Durres ... FK Kukesi - Skenderbeu Korce 18 pri 2022 — 2022. Superliga (Albania) – 2021 | Matchday 35. | Elbasan Arena | 21/05/22 16:00. FK Kukesi. D L L L W. 1 : 0. Show Score. Full Time. Zgjohu Shqiptar. janar 2018. Marrë më 8 gusht 2022. ^ Teodor Vaso (11 nëntor 2010). "Todo Vaso, mjeshtri i merituar, rrëfen historinë 80-vjeçare të futbollit korçar". Sporti Shqiptar. Marrë më 12 nëntor 2010. [lidhje e vdekur] ^ a b "Kampionati 1, sezoni 1930". Arkiva Mediatike Shqiptare. 2 nëntor 2008. Arkivuar nga origjinali më 6 korrik 2022. Marrë më 8 gusht 2022. ^ a b c "Heronjte korcare te vitit te famshem 1933". 24 shtator 2010. Arkivuar nga origjinali më 8 gusht 2022. Marrë më 8 gusht 2022. FK Kukësi 2:1 (Kategoria Superiore 2021/2022, 8. Round) 6 nën 2021 — Albania » Kategoria Superiore 2021/2022 » 8. Round » KF Skënderbeu - FK Kukësi 2:1 ; goals ; 1 : 0, Randy Dwumfour 55. ; 2 : 0, Alfred Mensah 86.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page